Najfajniejsze gry na świecie, czy do ich grona można zaliczyć grę Osadnicy z Catanu?

Jeśli zastanawiasz się na tym, które gry to najfajniejsze gry na świecie, to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Gry dzielą się na te, które wchodzą w skład gier elektronicznych oraz na gry planszowe, inaczej zwane analogowymi. 

Zarówno pierwsze z nich jak i drugie cieszą się ogromną popularnością. Niektóre tytuły mają wręcz rzeszę swoich fanów, którzy cenią ich fabułę lub emocje, których dostarczają ponad wszystko. Fani gier elektronicznych najczęściej sięgają po Diablo, Silent Hilla, Tom Raidera lub Cunter Strike. Najpopularniejsze gry planszowe to z kolei Monopoly, Wsiąść do pociągu, 7 cudów świata, a także seria Osadników. Gry te mocno rozwijają wyobraźnie oraz wpływają na ułatwienie podejmowania decyzji w realnym życiu. 

Osadnicy z Catanu to gra planszowa przeznaczona dla wielu osób. Pomysłodawcą gry był Klaus Teuber, a pierwsze wydanie Osadników z Catanu było dziełem niemieckiego wydawnictwa i miało miejsce w roku 1995. Gra w swojej podstawowej wersji jest przeznaczona dla trzecz lub czterech graczy, ale dokupienie stosownego rozszerzenia umożliwia prowadzenie rozgrywki w gronie nawet sześciu graczy. Fani tej gra opracowali zasady, które sprawiają, że w podstawową wersję gry mogą grać tylko dwie osoby. Gra ta należy do grona jednych z najbardziej popularnych gier na świecie. Istnieje wiele dodatków, które czynią rozgrywkę bardziej barwną i dodają jej różnych rozwiązań z zakresu prowadzenia działań.